Afternoon Tea på Sanner Hotell





Velkommen til Afternoon Tea på Sanner Hotell — et sosialt og hyggelig konsept for familie, venner og par.
Her serveres smakfulle sandwicher, lune scones og søte fristelser i flotte omgivelser.
Afternoon Tea er en britisk tradisjon som har eksistert siden midten av 1800-tallet. Hertuginne Anna av Bedford fikk æren for å ha innført denne tradisjonen, da hun i 1841 oppdaget at hun egentlig ble ganske sulten mellom lunsj og middag. En dag ba hun sin tjener om å servere noen sandwicher og kaker til ettermiddagsteen sin. Dette ble fort en vane, og hun begynte å invitere sine venner til Afternoon Tea. Etterhvert ble ettermiddagsteen en fasjonabel og sosial standard blant overklassen og sosieteten i England. I dag er Afternoon Tea en populær tradisjon hos mange, også utenfor Storbritannias grenser. Nå også på Hadeland!
Afternoon Tea kr. 495,- per person
Vårt utvalg av te, scones og syltetøy, sandwicher og søtsaker (inneholder: melk, hvetemel, egg, skalldyr, fisk, mandler, hasslnøtter)
Sprudlende Afternoon Tea kr. 635,- per person
I tillegg til menyen over, serveres et glass musserende vin (Prosecco el. Cava)
Litt praktisk info:
Bordbestilling senest 2 dager i forveien. Minimum 2 personer. Det er begrenset med antall plasser i lokalet, så husk å booke plass.
Eventuelle allergier må oppgis ved bestilling.
Sist oppdatert: 01/30/2025
Kilde: Visit Øst-Norge
Afternoon Tea på Sanner Hotell