Arctic Chamber Music Festival
- Kulturhuset, Longyearbyen
- +47 99387810
-
23. februar 2023 - 26. februar 2023
- (4 Upcoming Dates)
Verdens nordligste klassiske musikkfestival presentert av verdens nordligste orkester - med både klassisk og samtidsmusikk, dans og unike opplevelser på toppnivå på toppen av verden.
Opplev Svalbard i den magiske blålys-perioden i slutten av februar!
Da arrangeres verdens nordligste klassiske musikk-festival! Siden 2018 har vi hatt besøk av solister på høyeste internasjonale nivå, som spiller sammen med de dyktige musikerne i Arktisk Filharmoni. Truls Mørk, Henning Kraggerud, Missy Mazzoli, Peter Herresthal, Eric Lu, Eldbjørg Hemsing, Imogen Cooper, Adrian Angelico, Håkon Kornstad og Andreas Brantelid er noen av solistene som har fortryllet publikum med magiske musikk-opplevelser.
Under festivalen kan du bli bedre kjent med Longyearbyen. Vi bruker unike lokaler som Huset, Gruvelageret, Kulturhuset og gruvene for å skape helt spesielle konserter, hvor du kommer tett på musikerne. Bli med på hundesledetur, og kom deretter inn i varmen for å få servert nydelig mat og drikke laget av Longyearbyens beste kokker. Omgitt av Svalbards rå natur - skaper vi uforglemmelige dager.
Pakketurer er tilgjengelig.
For mer informasjon, besøk: acmf.no
- Last Updated: 03.05.2022
- Source: Svalbard Reiseliv AS
Arctic Chamber Music Festival
- 23. februar 2023 - 26. februar 2023
- What's Nearby