Einar Selvik
- Troldhaugsveien 65, Paradis
- 4. juni 2022
- (2 Upcoming Dates)
En reise i tid og tradisjon.
Komponisten og musikeren Einar Selvik kommer fra Osterøy, og er hovedmannen bak den internasjonalt anerkjente musikkgruppen Wardruna, kjent for sin unike musikalske formidling av eldre nordiske kulturtradisjoner.
Gjennom arbeidet med Wardruna kombinerer Einar Selvik det akademiske med det populærkulturelle; Nordens eldste instrumenter og gamle versemål integreres sømløst i et moderne lydlandskap. Den seriøse, mangefasetterte tilnærmingen til emnet gjør ham og Wardruna til noen av samtidens fremste formidlere av norrøn kultur.
Einar Selvik har i en årrekke komponert musikk til den populære TV-serien Vikings, samt til et av de senere års største spillsuksesser på verdensbasis: Assassin's Creed Valhalla utgitt av spillgiganten Ubisoft. Sammen med Ivar Bjørnson sto han også bak konsertserien Nordvegen på Festspillene.
I Griegs villa forlater Einar Selvik Wardrunas monumentale lydlandskap til fordel for et mer direkte, nedstrippet format der stemmen, poesien og Kravik-lyren står i sentrum.
Foto: Daria Endresen
STØTTET AV
Sparebankstiftelsen DNB – Dextra Musica
- Last Updated: 23.05.2022
- Source: Visit Bergen
Einar Selvik
- 4. juni 2022
- What's Nearby