Grytekonsert med Trine Harbak
Grytekonsertene på Julemarkedet i Trondheim
Hver dag klokken 17:00 inviterer Julemarkedet i Trondheim til stemningsfulle grytekonserter – et varmt og inkluderende innslag i førjulstiden. Konsertene er en del av Frelsesarmeens tradisjonsrike gryteaksjon, hvor alle bidrag går til deres viktige arbeid i Trondheim. Frelsesarmeen støtter mennesker i sårbare livssituasjoner gjennom matutdeling, inkluderingstiltak, fellesskap og praktisk hjelp. Ved å nyte musikken og legge en gave i gryta er du med på å gjøre julehøytiden litt lysere for dem som trenger det mest.
18.12 – Trine Harbak
Torsdag 18. desember får Julemarkedet besøk av visesangeren Trine Harbak, som det siste året har tatt et markant steg inn på den nordiske visescenen. Med debutalbumet Da æ va av skog, utgitt 24. oktober i år, har hun blitt løftet fram som en av årets sterkeste albumdebutanter. Hun har allerede delt scene med blant andre Stefan Sundström, Alexander Pettersen og Skjalg Raaen – og Sundström selv har omtalt henne som «så bra och cool och som en kvinnlig Leonard Cohen. Skitbra!!».
På grytekonserten inviterer Trine publikum inn i sitt nære, poetiske og melankolske univers – med tekster som treffer, varme melodier og en tilstedeværelse som skaper rom for stillhet, lengsel og ettertanke i den travle førjulstiden. En vakker og unik konsertopplevelse venter midt på Torvet denne desemberkvelden.
Tilgjengelighet:
- Gratis inngang
- Rullestol tilgjengelig
- Teleslynge tilgjengelig
Ved spørsmål ta kontakt på Facebook, eller send e-post til julemarkedet@midtbyen.no.
Sist oppdatert: 11/05/2025
Kilde: Hva skjer kalender
Grytekonsert med Trine Harbak