Skip to main content
Unknown Component
civid: 5d09e5650d656ad7a7d9abce
name: plugins_common_social_share (widget)

Lanseringsfest: Arild Vange - Ørene åpnes

Kjøp billetter her
Fra 1981 spilte Vange og Dybvik sammen i flere punke- og nybølgeband i Oslo. Vange skrev tekstene og var vokalist. Dybvik spilte trommer og tangenter. I de senere årene har de opptrådt en rekke ganger som duo.

18. februar lanseres boka på Litteraturhuset i Trondheim. Sammen med Lars Dybvik (piano) vil forfatteren her framføre ti låter fra boken.

Arild Vange er forfatter og oversetter. Han debuterte i 1990 og har siden utgitt en lang rekke romaner, diktbøker, tekst-/billedbøker og sakprosa. Arild Vange vant NTNUs litteraturpris 2019 for boken Med Livet i luftene. Arild Vange har oversatt og gjendiktet en rekke tyskspråklige forfattere, deriblant Franz Kafka, Yoko Tawada, Georg Trakl, Anja Utler, Peter Waterhouse og Nora Gomringer.

Lars Dybvik er pianist og komponist. Hans siste album, “Ingen passord”, kom ut i 2017.

Sted: Sellanraa

Foto: Anne Line Bakken / Aschehoug
Billetter

Sist oppdatert: 01/15/2025

Kilde: Hva skjer kalender

Lanseringsfest: Arild Vange - Ørene åpnes

Billetter

Sider du nylig har besøkt