NEON // Ladesletta
NEON tar et gigantsteg inn i fremtiden! Etter fire fantastiske festivalår på E.C. Dahls Arena flytter vi i 2026 inn på vår helt nye festivalarena på Ladesletta. Det nye området gir store utviklingsmuligheter, bedre kapasitet og rom for nye konsepter, soner og publikumsopplevelser. Vi gleder oss enormt til å åpne portene fredag 5. og lørdag 6. juni – til det som blir den største og mest innholdsrike NEON-festivalen noensinne.
Årets program samler både internasjonale superstjerner, norske publikumsfavoritter og noen av de mest spennende nye talentene i Norden. NEON 2026 blir to dager fylt med energi, nye opplevelser og musikalske høydepunkter.
Det vil være en svært god Early Bird-pris på de første billettene som legges ut, dette gjelder kun et begrenset antall - så her gjelder det å være på ballen!
Vi teller ned til tidenes festivalopplevelse! Større, friskere og kulere enn noensinne Mer info kommer etter hvert.
Her er de 13 første artistene:
Zara Larsson | Lewis Capaldi | Black Eyed Peas | Veronica Maggio | Kamelen | Chris Abolade og Amara | Ballinciaga | Jon Ranes | Anakin Justin | AVGVSTVS | Anna Lille | May | RABO
Billetter i salg fra fredag 21. november!
Mer info: https://www.neonfestival.no/
Litt informasjon om aldersgrenser og billett-typer:
- Festivalen har en nedre aldersgrense på 15 år. Personer fra 15-17 år kan delta i følge med en edru voksen over 25 år.
- Premium har aldersgrense 20 år, her er det ikke mulighet å ta med de du evt er verge for.
- Om du har nedsatt funksjonsevne og har behov for å ha med deg ledsager på festivalen:Din ledsager har fri inngang, forutsatt at ledsageren har gyldig ledsagerbevis, og du selv har festivalbillett.
- Ledsager mottar sitt festival-armbånd i inngang. Det vil være HC rampe på arenaen, men med noe begrenset kapasitet. Ta kontakt på hc@trondheimstage.no ved behov for assistanse.
Sist oppdatert: 11/21/2025
Kilde: Hva skjer kalender
NEON // Ladesletta