"Qvam og Plassen" Konsert i Koia
- Hagaveien 17, Røros
- +47 97761513
- 24. februar 2023
- (1 Upcoming Dates)
"Bendik Smedåsgjelten Qvam er en spennende musiker fra Fåset i Tynset. Han trakterer ulike instrumenter, bl.a. gitarer, bukkehorn, trompet og sang. Han har sin egen innfallsvinkel til folkemusikken, og både komponerer selv og arrangerer folketoner på ulike vis.
I 2021 ga han ut sitt første soloalbum, «Fark», og her får han spilt ut deler av bredden han besitter som musiker.
Synnøve Brøndbo Plassen er folkesanger og folkemusiker, og kommer fra Folldal. Hun er en allsidig musiker med et repertoar som spenner seg fra slåttetralling og lokking, til samtidsmusikk og orkestermusikk. Med utgangspunkt i sin egen tradisjon ga hun ut sitt debut-album "Hjemve" høsten 2021. For dette albumet fikk hun folkelarmprisen for beste solo-album, og en spellemansprisnominasjon.
Bendik og Synnøve har lang fartstid som duo. Med føttene godt plantet i tradisjonsmusikken fra Fjellregionen, spiller de denne musikken arrangert i ny drakt blandet med andre sjangere slik som blues, rock og vise. De jobber stadig med å lete frem gammelt og ubrukt stoff, som de vil blåse nytt liv i."
Dørene åpnes kl 19:30
- Last Updated: 04.01.2023
- Source: Destinasjon Røros
"Qvam og Plassen" Konsert i Koia
- 24. februar 2023
- What's Nearby