Skip to main content
Unknown Component
civid: 5d09e5650d656ad7a7d9abce
name: plugins_common_social_share (widget)

Rollespill og brettspillørdag

Kjøp billetter her
Lørdag 15.02 fyller spillklubben Hexagon Hovedbiblioteket med brettspill og rollespill. Flinke folk som hjelper deg i gang!

I andre etasje vil du finne mange brettspill og du vil få hjelp til å komme igang og noen å spille med. Noen av spillene de tar med er:
Terreforming Mars, Heat:Pedal to the Metal, Clank:Catacombs, Quacks of Quedlinburg, Port Royal, Century, Ticket to Ride, Everdell, Azul, On the underground, Tsuro, Splendor og Marakech.

I fantasyrommet og Trondheimsrommet vil du finne rollespillene der Hexagon stiller med alt at terninger, blyanter, utskrifter av karakterart osv, det eneste du trenger er godt humør!
Dungeon Soul vil være drop-in, der du kan komme og gå som du vil. Numenera har maksantall på 12 personer, så gå inn på Hoopla lenken for å sikre deg plass.


Dungeon Soul
Leverer en klassisk Dungeons & Dragons feel: Mangesidede terninger, håndtegnet kart, og en historie om heltemodige eventyrere som reiser over land og strand for å sloss mot monstre, finne skatter, og redde prinsessa og hele kongeriket. Hvem som helst kan bli med, for reglene lærer man seg på et blunk.

Numenera
Er et spill som handler om helter som er ute på eventyr, i en verden full av mysterier og farer. Deltakerne kan velge mellom et bredt spekter av personer de kan få spille, og som de bruker til å oppleve spenning og suksess. Opplegget er veldig nybegynner-vennlig, da det er lett å sette seg inn i, og starter med en gjennomgang av hvordan spillet fungerer. Ingen tidligere erfaring er nødvendig, man trenger bare en interesse for å prøve noe nytt. Alle er velkomne!
Billetter: https://tfb.hoopla.no/event/1038431699

Billetter

Sist oppdatert: 02/03/2025

Kilde: Hva skjer kalender

Rollespill og brettspillørdag

Billetter

Sider du nylig har besøkt