Vær med på en stemningsfull omvisning i julepyntede historiske hjem, eller gå rundt i friluftsmuseet og titt inn i de åpne husene på egenhånd.
Kom på et stemningsfullt julebesøk til Maihaugen! Du kan bli med på omvisning i julepyntede historiske hjem, eller rusle rundt i friluftsmuseet og titte inn i de åpne husene på egenhånd.
På vandring gjennom museet kan du gå innom Øygarden og oppleve julefreden på 1890-tallet. Du kan også ta turen til 1950-tallshuset og spille dine favorittjulesanger på jukeboksen, eller besøke fru Bye, som i 1945 endelig kan feire jul igjen i fredstid.
Bli med på omvisninger til julepyntede hus i Bygda, i Byen og Boligfeltet. I omvisningen Fra korinter til Twist går vi blant annet innom Dronning Sonjas barndomshjem, som er pyntet til jul i året 1960. Vi lover at du finner tilbake til den gode julestemningen fra gamledager!
Se hele programmet for romjulen på Maihaugens nettsider.
Sist oppdatert: 11/07/2023
Kilde: Visit Lillehammer