Velkommen til BeerWithMeThursdays på Phoenix! 🍻🥳
Ølmakerens middag på Phoenix Gastropub med Monkey Brew.
Et nytt år betyr nye konsepter på Phoenix – og vi starter med noe ekstra godt for alle som setter pris på solid håndverk i glasset.
Torsdag 29. januar inviterer vi til vår aller første Beermaker’s Dinner, i samarbeid med de eminente bryggerne fra Monkey Brew.
Monkey Brew er et lokalt og kompromissløst mikrobryggeri, kjent for presise smaker, tydelige stiler og en leken tilnærming til både klassisk og moderne ølbrygging. Bryggeriet har markert seg langt utenfor Trøndelag, og regnes i dag som en av de mest spennende aktørene i norsk ølverden.
Denne kvelden blir det bryggemesteren selv som leder oss gjennom smakingen, og hvert øl er nøye valgt for å spille på lag med maten fra Phoenix’ kjøkken.
Meny og øl:
• Hummersuppe – Terra (Belgisk wit)
• Fish & Chips – Newton (Amerikansk pale ale)
• Brisket – Ohm (Red ale)
• Sticky toffee pudding – Petit Framboise (surøl med bringebær)
Pris: 995,- per person
Inkluderer fire retter og 5 øl fra Monkey Brew.
Dette blir en kveld for både ølnerder og livsnytere – med gode smaker, gode historier og skikkelig godt håndverk i sentrum. Begrenset antall plasser.
Last modified: 19.01.2026
Kilde: Hva skjer kalender
Se hva som er i nærheten
Beermakers Middag med Monkey Brew




























































