Skip to main content
Unknown Component
civid: 585ac0c21c6f5c76a81e0b27
name: plugins_common_social_share (widget)
Hol

GeiloMat AS

GeiloMatRuneF_GeiloTogR2
GeiloMatRuneF_GeiloTogR1
DSC_5052 mobilformat GeiloMat
GeiloMatRuneF_GeiloTogR4
GeiloMatRuneF_GeiloTogR3
GeiloMat-RuneF_GeiloTogR
Logo_Furuseths-bryggeri_bryggetpafjellet

Lokal kvalitetsmat med fokus på fjellfisk.

Geilomat driver med lokalprodusert kvalitetsmat. Foredling av kvalitetsråvarer er deres varemerke, de tilbyr blant mye annet, varm- og kaldrøykt laks, spekalaks og sylta laks, de lager egne pølser og
i de forskjellige sesongene foredles f. eks reinsdyr, elg, hjort og annet. De er stor på rakfisk, denne fisken er av vill fjellørret fisket på Hardangervidda, og er av aller beste kvalitet,
de ble nasjonalparkmester i rakfisk i 2016, de er også vinnere flere år før. Daglig leder Jahn Birger Furuseth har over 50 år i kokkefaget.

Alle matproduktene deres finner dere på Spar Geilo sin egen Lokalmatbu.

Geilomat driver også nanobryggeriet Furuseths bryggeri med ølene Skurdøl og Geilingen. Skurdøl er et elegant, leskende lyst ale mens Geilingen er et mørkt maltrikt øl som passer godt til mat.

Bryggeriet har kun utsalg noen lørdager - dette annonseres på deres facebookside.

Kilde: Visit Geilo AS

GeiloMat AS

Sider du nylig har besøkt