Skip to main content
Unknown Component
civid: 5ab18f8d7bc9551b74d74e33
name: plugins_common_social_share (widget)

Kulturkveld på KUBEN: Vær beredt!

Kjøp billetter her

Hvordan speidere har formet norsk friluftsliv?
Even Karlsen fra 1. Øyestad speidergruppe i Norges speiderforbund kommer og snakker om speiderbevegelsen med glimt fra lokal speiderhistorie.

I 2025 feires friluftslivets år over hele landet. Friluftsliv gir oss frisk luft i lungene, sunne aktiviteter og positiv opplevelser i naturen. Vi har alle glede av friluftsliv gjennom heile livet, og det gjør oss godt. Å være i naturen som barn og ungdom, gir et godt grunnlag for seinere i livet. Kunnskap og ferdigheter i og om naturen er nyttig.

Speideren har i over 115 år vært en av de viktigste pådriverne for å gi barn og unge naturopplevelser, og har vært med på å bygge opp en sterk friluftslivskultur. Friluftsliv er ei vid ramme innen speiderarbeidet og en av speiderlovene sier at en speider kjenner naturen og verner om den. Viktig lærdom i dag hvor både klima og miljø er i fokus.

Inngang 100 kr. Billetter kjøpes på nett eller i resepsjonen ved ankomst.

Velkommen!

Billetter

Sist oppdatert: 11/05/2025

Kilde: Arendal Turistkontor

Kulturkveld på KUBEN: Vær beredt!

Billetter

Sider du nylig har besøkt