Skip to main content
Unknown Component
civid: 5ab18f8d7bc9551b74d74e33
name: plugins_common_social_share (widget)

Peter Wemö - hyllest til Afzelius

Kjøp billetter her

Peter Wemö kommer tilbake, og med musikken til Björn Afzelius og du blir servert to timer med kjent, ukjent, allsang, latter og små overraskende øyeblikk med tårevåte kinn.
Det blir intimt og nært når Peter entrer scenen.
Med fokus på Björn men med glimt fra samarbeid med både Hoola Bandola band og Mikael Wiehe så kan dette bare bli bra!
Afzelius:
"Elvis fikk meg til å synge, The Beatles til å spille gitar og Bob Dylan til å bry meg om tekstene i musikken", skrev Björn Afzelius i sine biografier.
Som en av Sveriges mest populære musikere på 1970- og 1980-tallet, bl.a. sammen med Mikael Wiehe i Hoola Bandoola Band, gjorde Afzelius seg bemerket med samfunnskritiske tekster og stort politisk engasjement. Så kom alle nære tekster om kjærlighet og refleksjoner kring hverdagen i stort.
Tekstene er like aktuelle nu som da, og med en stor porsjon humor och gode anekdoter, som delvis i latterkrampe setter et historiskt perspektiv over Nordisk visebølge generelt, så får du en stor opplevelse.
Konserten spenner fra det fineste og mest varsomme till det som skapar rom for allsang og en god latter.

Billetter

Sist oppdatert: 01/27/2025

Kilde: Arendal Turistkontor

Peter Wemö - hyllest til Afzelius

Billetter

Sider du nylig har besøkt