Fjelltur til Syltnebba i Surnadal (667 moh)


Syltnebba er et lett tilgjengelig turmål i Surnadal sentrum. Turen starter ved alpinsenteret, der du enten kan velge å følge grusveien på siden av skibakken, eller gå opp selve skibakken.
Følger du grusveien vil du komme til den gamle skihytta som var base for mange påskeskirenn og andre sosiale aktiviteter i "gamle" dager.
Bak skihytta følger du merket sti opp til vardet topp med turbok. Turen er ikke spesielt lang, den passer godt som en ettermiddagstur for familien eller som en løpetur for den som ønsker et pulshopp i hverdagen.
Det er ganske bratt og i vått klima lønner deg seg med goretex - sko. Er været tørt holder det fint med joggesko.
Selv om toppen ikke ruver høyt er det god utiskt. Du ser innover Trollheimen og utover Surnadalsfjorden.
- Lett
- Høst
- Vår
- Sommer
Kilde: VisitNordvest
Fjelltur til Syltnebba i Surnadal (667 moh)