INNSIDETIPS:
LANGHELG I TRONDHEIM
Kule nabolag, kortreist mat, kunst og koselige kafeer.
Få trøndernes egne tips til kulturfredag, lørdag med lokalbefolkningen og urbane søndagsturer.
Kulturfredag
– Trondheim har trolig det raskest voksende kulturmiljøet i Norge akkurat nå, sier Carl Martin Faurby.
Faurby flyttet til Trondheim fra København i 2016. Han jobber som programkurator på Kunsthall Trondheim, og er en ivrig bruker av byens mange kulturtilbud.
Lørdag med lokalbefolkningen
– Trondheim oser av sjarm, personlighet og et yrende liv i helgene, og har mange spennende bydeler, sier Ida Vie.
Hun jobber som daglig leder på Tyven utested, klubb og scene, og kjenner byen som sin egen bukselomme.
Søndagsturen
– I Trondheim kan du snuble rett ut i marka etter en quiz på Bakklandet. Turmulighetene er mange, og terskelen er lav for å komme seg ut, sier Solveig Davies Vittersø.
Ved siden av å studere Industriell design på NTNU, er Vittersø aktiv i linjeforeningens turgruppe, KonTur. Hun er selvutnevnt norgesmester i hygge på tur, og kombinerer gjerne korte og lange utflukter med lokale smaksopplevelser.