Store matopplevelser
Svendsen elsker også maten du får servert i regionen.
– Mye av den kommer sprellfersk fra havet, med spesialiteter som skrei og kongekrabbe, men viltkjøttet er også en delikatesse, som reinsdyr laget på samiske tradisjoner.
– Mange vet ikke hvor bra mat man får i nord. Man må gå ut og SPISE! Samboeren min og jeg var i Harstad forleden og spiste på restauranten Umami, og det var en fantastisk matopplevelse. I Tromsø, hvor jeg er fra, bør man teste Mathallen. Neste gang vi skal oppover, skal vi spise på Smak. Det gleder jeg meg veldig til, påpeker han.
Er du i Å, ytterst i Lofoten, må du besøke restauranten og rorbuene Maren Anna, mener han. Gjerne etter en fjelltur.
– Det å kunne gå på de minste toppene uten å være topptrent, og så sette seg og spise nydelig mat og drikke etter turen – det føles så sykt fortjent. Jeg er også fan av ei bok med «50 toppturer i Lofoten» av Kristin Folsland Olsen. Perfekt for å finne en tur som passer formen og dagen. Jeg liker også å gå turer til fiskevann, og dem er det jo mange av i nord, fortsetter Svendsen.
Elsker det nordnorske lynnet
Han trekker også fram det nordnorske lynnet som noe helt spesielt, som gjør det ekstra hyggelig å reise rundt i området.
– I nord får man fete naturopplevelser, kombinert med veldig trivelige folk, og det digger jeg. Folk sier at nordlendinger er varme. Jeg synes også at de er åpne og direkte, gjestfrie, og – ikke minst – ekstremt lette på tråden! Så er man singel, er en tur nordover helt perfekt, flirer han.
Svendsen får støtte av Melina på Facebook, som forteller hva hun likte aller best med Nord-Norge: «Personal space and good looking men ❤️ »
Lurer du på hva nordlendingene selv anbefaler deg å gjøre på en tur nordover? Sjekk ut disse lokaltipsene til Nord-Norge!